Knygų skaitymo metas...

Mergina, skaitanti knygą, XIX a. paveikslas


2020 m. balandžio 3 d.Vienu metu skaitome ir vartome DAUG knygų – darbui, informacijai, įkvėpimui. Kai kurios teikia medžiagos ir apmąstymų būsimiems renginiams, kai kurios – sparnus širdžiai...

Kokios tai knygos?

Pirmiausia nuostabi Redos Griškaitės knyga „Atminimų sodai: albumistikos etiudai“. Dabar tai mūsų maldaknygė...

Toliau – garsiojo Vilniaus fotografo Jano Bulhako atsiminimai „Vaikystės metų kraštas“. Stulbinantis savo jautriais ir meniškais aprašymais.

Iš Varšuvos parsivežta knyga „Kwiaty baroku“ („Baroko gėlės“). Grožis ir įkvėpimas! Daugybė dar nematytų flamandų dailinkų paveikslų.

Toliau – mūsų didžiulė ir nerūdijanti meilė Tasha Tudor... Apie ją kada nors papasakosim atskirai.

Galiausiai taip pat knyga iš Varšuvos apie XIX a. madą (nors lenkiškai suprantam dar ne kažin ką, bet yra gražių mūsų lietuviškai-lenkiško konteksto iliustracijų).

Štai mūsų knygų krūvelė :)


 


Daug džiaugsmo teikia ir savo rankų darbo knygų skirtukai. Šiais metais per Kalėdas padirbinome keletą, dovanų šeimos nariams. Naudojome medžiagas, skirtas mūsų kalėdinio renginio atvirukų gaminimui – vokiškąsias Drezedeno iškarpas, kartonažą, savo pačių padarytas iškilias detales.

Keli mūsų skirtukai:


Rožių skirtukas su baroko gėlėmis :)Papuoštas Drezdeno kartonažo detalėmis, tokiomis, kokios buvo gaminamos XIX a.O šiam skirtukui panaudotos mūsų pačių rankomis padarytos iškilios detalės –
taip pat įkvėptos XIX a. pavyzdžių.Ir nebereikia lankstyti knygos puslapių kampukų :)O šis skirtukas papuoštas kvapiųjų našlaičių Drezdeno kartonažo iškarpa –
labai mėgtas XIX a. motyvas.Baroko estetikos įkvėptas skirtukas su rože.


  
Mūsų skirtukų kvapiosios gėlelės „Atminimų sode“ :)    
Šis skirtukas buvo specialiai padarytas
pas Tėvelius kalėdojusiam klebonui
padovanoti.
 

Ir dar – keli žodžiai apie pradžioje pateiktą nuostabų paveikslą su knygą skaitančia mergina. Labai paslaptingas paveikslas... Jo autorius nėra aiškiai žinomas, ir internetinėje erdvėje skrajoja keletas dailininkų, kuriems yra priskiriamas. Tiksliausia informacija, kokią pavyko rasti, tokia, jog paveikslas (2014 m. parduotas aukcione) priskiriamas angliškajai dailės mokyklai ir datuojamas XIX amžiumi. Aliejus ant drobės.
 

© Lina Krasnovaitė-Siparienė, Rūta Krasnovaitė, „Filigrania“