Apsilankymas „Akmenėlių dvaro“ salone


2017 m. kovo 14 d.


    Norime papasakoti Jums apie dar vieną – kaip visad nepakartojamą – apsilankymą „Akmenėlių dvaro“ salone ;) praėjusį šeštadienį, kovo 11-osios proga. Į renginį atvykome kiek anksčiau ir dar spėjome apibėgti puikiai tvarkomą aplinką. Likome sužavėtos. Per dešimtį metų ant plyno lauko radosi… SODAS – turintis koncepciją, struktūrą, puikų išpildymą! Į jį sumaniai integruoti išlikę dvaro statiniai. Viskas tikra, padaryta su žinojimu, kas ir kodėl. Pakeliui akiai maloniais siurprizais veriasi vaizdai ir erdvės… Lyg šimtą metų čia jau būtų augę – griuvėsius apraizgę vijokliai seka tau senojo dvaro istorijas…
    Paskaitos metu, po kurios mezgėsi gyvos diskusijos, lektorė dr. Salomėja Jastrumskytė dalijosi įžvalgomis apie grožį, estetiką, estezę… (gal pastaroji sąvoka ne tik mums pasirodė nauja?.. :)) „Akmenėliuose“ šįkart viešėjo dar viena labai garbi viešnia – įžymi mados dizainerė, menininkė p. Zita Gustienė. Ją pažinti, pabendrauti, prisiliesti prie kuriamų rūbų, pamatyti darbinius eskizus – tikra dovana. Ši moteris tiek nusipelniusi Lietuvos mados, kino ir teatro istorijai, kad neįmanoma visko nė bandyti išvardyti. Būtent p. Zita tapo pirmąja tarptautinių mados festivalių organizatore Lietuvoje – tarp jų ir „Madų dienų“, iš kurių vėliau išaugo mados festivalis „In Vogue“. Per savo nepaprastai įdomų gyvenimą ji bendradarbiavo su daugybe garsių Lietuvos ir užsienio režisierių, aktorių, muzikantų, mados ir meno žmonių, kūrė rūbus daugybei filmų ir spektaklių, taip pat intensyviai darbavosi prie savo kolekcijų, o vyriškus rūbus kartais demonstruodavo neblėstančios šviesios atminties Vytautas Kernagis. Ligi šių dienų ji su didžiule meile ir išmanymu kuria drabužius, mėgstamus ir Lietuvoje, ir užsienyje.
    O mus p. Zita labiausiai sužavėjo paprastumu ir šiluma – gyvenimas dar ir dar kartą patikina – visi dideli žmonės yra tikrai paprasti. Ir dažniausiai – nuostabiai šilti.

    Štai kelios nuotraukos...