Apie mus medijose


2024 04 02
Nuo mūsų veiklos pradžios susikaupė nemažas pluoštelis straipsnių ir straipsnelių spaudoje, TV reportažų, laidų, kur pasakojame apie savo veiklą, atradimus, kūrinius ir įkvėpimus. Jūsų ir mūsų patogumui – viskas apie mus nuo pirmųjų žingsnių iki šiandien vienoje vietoje :)                                                        


 

LRT laidoje: apie margučių marginimą piltuvėliu

2024 03 22
   
LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“ apie meduolius

2023 12 23 
   
Mūsų straipsnis „Naujojoje Romuvoje“ apie juvelyriką iš plaukų

2023 05 26
Šiame straipsnyje dalijamės viskuo, ką pavyko sužinoti apie juvelyrikos iš plaukų kilmę, kelią į Lietuvą, sąsajas su 1863 m. sukilimu. Ir ne tik – kalbame apie tokios juvelyrikos poreikio ištakas, taigi apie plaukų reikšmę senosiose kultūrose. 
   
LRT laidoje apie šeivutės nėrinius

2023 10 26
Reportaže pasakojame apie kilpinėlių ištakas, istoriją, technikos pritaikymą įvairiems dirbiniams – praėjusių amžių ir dabartiniams, apie kuriamus papuošalus ir savo įkvėpimus. Galima pasigrožėti ir senoviniais nėriniais iš mūsų kolekcijos. 
   
Straipsnelis laikraštyje „Suvalkietis“ apie gėlių kalbą

2023 03 08
Šiame straipsnelyje į gėlių kalbą pažvelgiama iš XIX amžiaus perspektyvos – ką reiškė gėlių kalba anuomet, kokia gėlių dovanojimo kultūra egzitavo, ką bylojo dovanojamos puokštės. Be to, patariame, kaip šiandieną galime prabilti jau pamiršta gėlių kalba ir nustebinti artimuosius. 
   
„LRT Klasikos“ radijo laidoje „Be kaukių“

2023 02 14
Radijo laidoje nuotaikingai kalbamės apie tai, kaip Šventojo Valentino diena buvo minima XIX amžiuje, apie jau visai mūsų pamirštus ir labai gražius šios šventės aspektus. Taip pat dalijamės savo meile praėjusiems laikams, pasakojame apie jos ištakas ir įkvėpimus.
   
Vaizdo įrašas: juvelyrika iš plaukų Markučių dvare

2022 08 11
Markučių dvaro parengtas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota mūsų surengta paroda „Juvelyrika iš plaukų: [ne]pamiršta tradicija ir prasmė“. Rodome eksponatus, pasakojame apie juos, dalijamės savo tyrinėjimų įžvalgomis ir šio senovinio amato istorija.
   
Vaizdo įrašas: kilpinėliams skirta paroda Markučių dvare

2022 08 10
Markučių dvaro parengtas vaizdo įrašas, skirtas mūsų surengtai parodai „Atgimusios ikonos. Kilpinėlių nėrinių paroda: praeitis ir dabartis“, kurioje pristatoma unikalių autentiškų XIX–XX a. pr. šeivutės nėrinių eksponatų kolekcija ir dabartinių šeivutės nėrinių meistrių darbai.
   
LNK: Pristatomi papuošalai, sukurti iš plaukų

2022 07 20
Šiame reportaže po juvelyrikos iš plaukų parodą vaikščiojame su LNK žurnaliste, dalijamės savo asmeniniu santykiu su šia tarsi paslapties skraiste gaubiama tema, pasakojame ir apie parodos eksponatų atsiradimo istoriją, darbo su plaukais subtilumus.
   
LRT: Parodoje – juvelyrika iš plaukų ir 1863 m. sukilėlių žiedai

2022 07 20
Šiame reportaže daugiau dėmesio skiriama šių papuošalų istorijai, jų pynimo technikai, demonstruojamas plokščiasis pynimas iš arklio ašutų. Kalbame ir apie papuošalų iš plaukų prasmę, sąsajas su 1863 m. sukilimu, pasakojama Konstantino Kalinausko žiedo iš arklio ašutų istorija.
   
Lrytas.TV: Lietuvoje atidaryta unikali juvelyrikos paroda

2022 08 10
Reportažas skirtas mūsų surengtos parodos „Juvelyrika iš plaukų: [ne]pamiršta tradicija ir prasmė“ atidarymui Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje. Kalbame apie šios papuošalų rūšies išskirtinumą ir istoriją, unikalius parodos eksponatus. 
   
Lrytas.TV: Margučių šventė ukrainiečiams

2022 04 24
Reportaže pasakojama apie bendromis pastangomis surengtą šventę ukainiečiams. Labai smagu, kad ne vienus metus kaupta mūsų margučių marginimo patirtis piltuvėliu suteikė galimybę pradžiuginti mūsų brangius svečius iš Ukrainos tradicine jų marginimo technika.
   
Straipsnelis savaitraštyje „Ekspres nedelia“ 

2022 03 08
Dalijamės mintimis apie gėlių kalbą kaip neatskiriamą Europos kultūros dalį XIX amžiuje, jos ištakas,  gėlių reikšmes ir...  „meną dovanoti gėles.“ Nelieka nuošalyje ir kitos sritys, kurias anuomet stipriai paveikė gėlių kalba – juvelyrika, dailė, puošimasis gyvomis gėlėmis.
   
LRT laida apie kilpinėlių nėrinius ir „Filigrania“

2022 02 20
Tai išsamiausias vaizdo siužetas apie mūsų veiklą. Jame pasakojame apie „Filigrania“ pradžią, įkvėpimus, senųjų nėrinių žavesį ir tuo metu eksponuotą parodą „Atgimusios ikonos. Kilpinėlių nėrinių paroda: praeitis ir dabartis“, kilpinėlių istoriją pasaulyje ir Lietuvoje.
   
Straipsnelis savaitraštyje „Ekspres nedelia“ apie mūsų veiklas

2021 12 02
Šiame straipsnelyje jautriai ir atidžiai pažvelgiama į mūsų kuriamą pasaulį – alsuojantį senojo, elegantiškojo pasaulio dvasia, kupiną pagarbos praeičiai, istorijai. Pasakojame ir apie savo kelią į tai, kur esame dabar, savo veiklos filosofiją.
   
LRT reportaže pasakojame apie gėlių kalbą

2021 10 06
Reportaže išsamiai kalbame apie gėlių kalbos istoriją Europoje, šifruojame šia kalba „parašytas“ gyvų gėlių puokšteles, rodome artefaktus su gėlėmis iš XIX amžiaus ir jų pritaikymą. Kadangi filmuota iškart po mūsų renginio „Gėlių kalba“, namai vis dar skendi gėlėse.
   
LRT reportažas apie Marijai Šlapelienei skirtą parodą

2020 06 12
LRT žinių laidos video reportažas,  skirtas 140-osioms Marijos Šlapelienės gimimo metinėms. Jame pasakojama ir apie atminties papuošalą iš Marijos Šlapelienės plaukų, tokių papuošalų tradiciją. Taip pirmas vaizdo reportažas apie mūsų darbus televizijoje.
   
Žurnalo „Vestuvės.lt“ fotosesijoje „Filigrania“ papuošalai

2017 04 04
Specialiai šiai fotosesijai sukurtas papuošalų rinkinys „Marija Antuanetė“. Kaip ir dera tokiai prabangiai temai, papuošalai dirbinti iš gryno šilko siūlų, tikrų perlų, hematitų ir šilko juostelės. Smagu prisiliesti ne tik prie XIX amžiaus, bet ir dar senesnių juvelyrikos istorijos klodų.
   
Straipsnelis apie „Filigrania“ žurnale „Savaitė“

2016 09 16
Šiame straipsnelyje pasakojame apie savo veiklos ištakas, filosofiją, požiūrį į moterį, istorinius papuošalus, kūrybą ir kasdienybę... Taip pat tariame padrąsinantį žodį tiems, kas nedrįsta žengti link savo svajonių gyvenimo ir veiklų, kurios plaukia iš pačios širdies. 
   
Straipsnis apie mus žurnale „Moteris“

2022 08 10
Tai išsamus ir vaizdus straipsnis apie mūsų pasirinktą gyvenimo viziją-misiją, įkvėpimus, nuostatas, tai, kas atvedė į šį kelią. Straipsnis paįvairintas nuotraukomis iš rožynų mūsų kuriamame „dvarelyje“ vaikystės sodyboje.
   
Portale „15 min.“ keli žodžiai ir apie mus „Pelenėje“

2016 04 26
Pirmajame savo viešame pasirodyme – grožio parodoje „Pelenė“ – atkreipėme ir portalo „15 min. žurnalistės dėmesį. Šiai parodai skirtame savo straipsnelyje ji gražių žodžių nepagailėjo ir mūsų stendui. 
   
„Justės grožio kanalas“ – apie mus parodoje „Pelenė“

2016 04 26
Jaukus vaizdo reportažas iš parodos. Jame nuo 4:20 min. išvysite ir „Filigrania“ – mūsų stendą, papuošalus, specialiai savo veiklai siūtas XIX amžiaus įkvėptas sukneles. Taip pat išgirsite apie mūsų veiklos ištakas ir svarbiausius principus.
   

 
Apie mus – žurnale „Cosmopolitan“

2016 01 29
Trumpas (bet pirmas!) straipsnelis apie mus, įkvepiantį senųjų nėrinių grožį, apie pasiryžimą išeiti iš gerai apmokamo, bet širdžiai nemielo darbo į nežinią – pradėti savą veiklą, tarsi iš saugaus uosto išplaukti į audringą jūrą link naujų savo svajonių pasaulių...