RENGINIAI
APIE MUS MEDIJOSE
Pirkėjų atsiliepimai:
„Stebiuosi Jūsų kruopščiu darbu, idealiu skoniu. Jūs ne tik pabrėžiat perlo švelnų grožį ir tyrumą, bet ir parodot kitą žodžio „perlas“ reikšmę: kaip retenybę ir orumą...“ Irina
Daugiau pirkėjų atsiliepimų
APIE MUS MEDIJOSE
Pirkėjų atsiliepimai:
„Stebiuosi Jūsų kruopščiu darbu, idealiu skoniu. Jūs ne tik pabrėžiat perlo švelnų grožį ir tyrumą, bet ir parodot kitą žodžio „perlas“ reikšmę: kaip retenybę ir orumą...“ Irina
Daugiau pirkėjų atsiliepimų
Papuošalų priežiūra
Šeivute nerti papuošalai yra labai tvirti, sunkiai išardomi. Dėl ilgaamžiškumo tokie nėriniai nuo seno būdavo perduodami iš kartos į kartą. Tam, kad šeivute nerti papuošalai Jums ilgai ir ištikimai tarnautų, reikia laikytis kelių paprastų priežiūros taisyklių.
Papuošalų laikymas
Papuošalus geriausia laikyti uždaroje neperšviečiamoje dėžutėje sausoje vietoje. Tam puikiai tiks dėžutė, kurioje buvo supakuoti papuošalai. Ši dėžutė yra specialiai pritaikyta ir paruošta, kad galėtų būti šeivute nertų papuošalų „namais“.
Jei naudosite kitą dėžutę, ji turėtų būti pakankamo dydžio, kad nėrinius būtų galima ištiesti išlaikant pradinę jiems suteiktą formą. Jų nereikėtų dėti klostėmis, vynioti ar netvarkingai sumesti. Taip pat nepatartina ant viršaus dėti kitų papuošalų ar daiktų.
Papuošalų nešiojimas
Šeivute nertus papuošalus galite nešioti kaip įprastus papuošalus. Naudojame specialų standinimo būdą, kuris ne tik suteikia tvirtumo, bet ir apsaugo nuo purvo ir dulkių. Tiesa, kai kurie papuošalai (pavyzdžiui, vėriniai iš plačių ažūrinių nėrinių) yra mažiau standinti, todėl su jais reikia elgtis švelniau.
Keletas patarimų, kaip išsaugoti Jūsų papuošalus nepakitusius ilgus nešiojimo metus:
• Papuošalus dėkitės tik tuomet, kai pasidarote makiažą ir pasikvėpinate. Turėkite galvoje, kad gausiai pasikvėpinus papuošalai gali įgerti kvepalus. Patariame papuošalus dėtis po tam tikro laiko, kvepalams gerai išdžiūvus ant odos. Savaime suprantama, negalima purkšti kvepalų tiesiai ant papuošalų, kad jų nepažeistų kvepaluose esančios cheminės medžiagos ir alkoholis.
• Nusiimkite papuošalus prieš maudydamasi jūroje, pirtyje, saunoje, baseine.
• Nusiimkite papuošalus prieš tepdamasi veido, rankų ar kūno kremu.
Kuo skiriasi papuošalai iš skirtingų medžiagų?
Medvilnės siūlai
Iš medvilnės nertiems papuošalams naudojame specialų standinimo būdą, kuris ne tik suteikia tvirtumo, bet ir apsaugo nuo purvo ir dulkių. Tiesa, kai kurie papuošalai (pavyzdžiui, vėriniai iš plačių ažūrinių nėrinių) yra mažiau standinti, todėl su jais reikia elgtis švelniau. Per ilgesnį laiką, papuošalą intensyviai nešiojant, jis gali šiek tiek prarasti standumą, kurį galima nesunkiai sugrąžinti. Mes papuošalą atnaujinsime arba patarsime, kaip be vargo tai padaryti pačioms.
Lino siūlai
Mūsų papuošalams naudojami lino siūlai labai kokybiški, impregnuoti ir vaškuoti, todėl jie atsparūs purvui, dulkėms ir drėgmei, esant reikalui, galima drąsiai plauti, nors vargu ar to prireiks.
Šilko siūlai
Tai pati švelniausia medžiaga. Tam, kad neprarastų unikalaus spindesio, šilkas nėra standinamas, nors Jums pageidaujant galime tai padaryti. Labai svarbu, kad nešiodama šilko papuošalą, laikytumėtės tų kelių paprastų jau minėtų priežiūros taisyklių. O jeigu kartais papuošalas susipurvintų, jo nereikėtų mirkyti vandenyje (tam, kad neprarastų standumo) – tik švelniai išplauti taip, kad patariame žemiau, ir kuo greičiau, tuo geriau.
Papuošalų valymas
Tvarkingai nešiojant ir laikant, mūsų papuošalams tikrai neturėtų nieko nutikti. Jei reikia, pūkelius ir kitas smulkias daleles nuo nėrinio patogu nuvalyti pūkų surinkėju – voleliu nuplėšiamais lipniaisiais lapeliais.
Tačiau vis dėlto šie daiktai sukurti iš siūlų, todėl gali pasitaikyti, kad papuošalas susipurvins, ypač nunertas iš šviesesnių siūlų.
Ką daryti, jei papuošalas susipurvino?
• Kaip įmanoma greičiau purvo likučius pašalinkite nuo papuošalo paviršiaus.
• Negausiai sudrėkinkite supurvintą vietą drungnu vandeniu ir švelniai ją patrinkite. Jei reikia, naudokite paprastą, neturintį agresyvių priedų prausimosi ar skalbiamąjį muilą. Atsargiai praskalaukite ir nusausinkite tą vietą. Jei susipurvino visas papuošalas ar didelė jo dalis, galite jį visą pamerkti į vandenį ir švelniai pavalyti, kaip nurodyta anksčiau (kaip rašėme anksčiau, šilko papuošalų nereikėtų mirkyti vandenyje).
• Išvalytą papuošalą ištieskite, suteikdami pradinę formą, ir palikite gerai išdžiūti. Jis atgaus standumą visiškai išdžiūvęs. Dėl sunkiai išplaunamų dėmių geriausia kreiptis į mus – padėsime išvalyti ir atnaujinti papuošalą.
• Papuošalams valyti nenaudokite agresyvių valiklių, rūgščių, nes galite juos sugadinti. Papuošalų negalima merkti į karštą vandenį – tai gali pakenkti jų standumui ir perlams.
• Perlų ir papuošalų su perlais nevalykite ultragarsu.
Sidabrinių detalių valymas
Visiems mūsų papuošalams naudojami 925 prabos sidabro tvirtinimai ir užsegimai. Kaip žinoma, rečiau nešiojamas sidabras pajuosta. Norint jam grąžinti spindesį, pajuodusias sidabrines detales reikia valyti tam skirtomis juvelyrinėmis servetėlėmis – jų galima įsigyti sidabro gaminiais prekiaujančiose parduotuvėse. Šiomis servetėlėmis paprasta nuvalyti užsegimus, tik reikia stengtis neišpurvinti papuošalo. Jei norite nuvalyti patamsėjusius jungiamuosius žiedelius, juos prieš valant geriau atsargiai nuimti, kad neišsipurvintų pats papuošalas. Dauguma jų lengvai nusiima praskleidžiant žiedelius – tą galite padaryti rankomis arba nedidelėmis replėmis (išskyrus auskarų žiedelius, ant kurių kabinami kabliukai – tvirtumo dėlei jie įnerti arba prisiūti). Baigusi valyti vėl uždėkite žiedelius.
Tam, kad sidabras nepajuostų, geriausia papuošalus nešioti, kad jie nesijaustų palikti. ;)
Apvalymas vandeniu
Jei naudojamus perlus ar kitus akmenis retkarčiais esate įpratusi nuplauti po tekančiu šaltu vandeniu (kad apsivalytų ir atsinaujintų), tą patį galite daryti ir su šiais papuošalais, tik nuplovusi juos švelniai nusausinkite ir, suteikusi pradinę formą, palikite išdžiūti saulės šviesoje, kad akmenys vėl įsikrautų. Tiesa, to nepatariame daryti su šilko papuošalais – norėdamos apvalyti, juos tiesiog galite dieną palaikyti saulės šviesoje, pavyzdžiui, prie lango.