Akimirkos iš pirmosios fotosesijos


2015 m. spalio 5 d.

   Pirmajame savo dienoraščio įraše norėtume pasidalyti akimirkomis iš pernai metų (2014 m. spalio) rudeninės fotosesijos, o tiksliau, jos užkulisių...
   Čia pasinaudosiu proga trumpai paminėti, kad suknelę, kurią matote mane vilkinčią nuotraukose šioje svetainėje, mums pasiuvo Inga Šalnienė, mūsų miela bendramintė ir draugė, o man tik liko padaryti išorės apdailą. Ji siūta iš šilko, pagal lekalus, sukurtus remiantis autentiškais 1883 metų rūbais. Šukuoseną darėme pačios su seseria Rūta pagal to meto šukuosenų iliustracijas. Tiesa, turime prisipažinti, kad ji yra XIX a. septintojo dešimtmečio... Šį netikslumą prisiimame sau su visa derama atsakomybe – ką jau padarysi, kad aštuntojo ir devintojo dešimtmečių šukuosenų mados mums taip ne prie širdies, ir, negana to, visai ne prie veido!
   Pamenu, tą dieną, kai fotografavome, oras buvo šiltas ir švelnus, atrodo, lyg trumpam būtų sugrįžusi vasara...  Fotosesiją su Vilma ir Nijole jau buvome beveik baigę. Buvo likę, regis, vos pora rinkinių. Tuo metu fotografavome „Princesę Aleksandrą“ baliustradų ir didelių senovinių vazų apsuptyje. Nuo dvaro, prie kurio fotografavomės, mūsų aikštelės link plūstelėjo minia turistų iš Izraelio. Pamatę mane, jie turbūt akimirkai pagalvojo patekę ne į tą laiką. O paskui, nė gerai nesuprasdami, kas čia vyksta ir kodėl, puolė mane fotografuoti, prašyti nusifotografuoti kartu, klausinėjo, ar aš nuotaka... Atgavusi amą nuo netikėto dėmesio lavinos, ėmiau pasakoti, kas esu ir ką čia veikiu vilkėdama šią senovinę suknelę... Teko paaiškinti, kad čia visai ne vestuvės, o mano kuriamų papuošalų fotosesija. Susidomėjimas buvo toks didelis, o reakcija – tokia nuoširdi, kad mums tikrai pakėlė nuotaiką ir įkvėpė judėti toliau pasirinktu keliu.
   Mūsų mielos fotografės užfiksavo keletą akimirkų iš šio nutikimo, taip netikėtai įsibrovusio į mūsų XIX amžiaus viziją. Bet jis buvo toks smagus, kad tiesiog negaliu nepasidalyti. Regis, gali pamatyti, kaip susitinka paralelūs – praėjusiųjų laikų ir šiandienos – pasauliai.


O čia Nijolė – viena mūsų fotografių :)