Markučių dvare - dvi „Filigrania“ parodos


2022 08 11
Kas dar nespėjote apžiūrėti kurios nors iš „Filigrania“ parodų – „Atgimusios ikonos: kilpinėlių nėrinių paroda“ arba „Juvelyrika iš plaukų: [ne]pamiršta tradicija ir prasmė“, turite puikią progą abi parodas vienu metu pamatyti Literatūriniame A. Puškino muziejuje (Markučių dvare)!                                                          

Muziejaus adresas – Subačiaus g. 124, LT-11345, Vilnius. Informaciją, kaip nuvykti, rasite čia.

Įėjimas su muziejaus bilietu: suaugusiesiems – 1,20 Eur, moksleiviams, studentams, senjorams – 0,60 Eur. 

Muziejaus darbo laikas: trečiadienis–sekmadienis, 10–17 val.


Parodos veiks iki rugpjūčio 31 dienos.

Nuoširdžiai kviečiame apsilankyti! :)                                                          
 


O jeigu šį įrašą skaitote vėliau ir apsilankyti nespėjote, kviečiame pažiūrėti Markučių dvaro sukurtus filmukus apie abi parodas. Rodome eksponatus, pasakojame apie juos, dalijamės savo tyrinėjimų įžvalgomis :)
 
Parodoje „Atgimusios ikonos. Kilpinėlių nėrinių paroda: praeitis ir dabartis“ pristatoma unikalių autentiškų XIX–XX a. pr. šeivutės nėrinių eksponatų kolekcija, o šalia – dabartinių šeivutės nėrinių meistrių Lilijos Simonavičiūtės, Virginijos Pusvaškienės ir Linos Krasnovaitės-Siparienės sukurtais darbais – nuo tradicinių staltiesių, apykaklių iki papuošalų.
                                                          
 
Literatūrinio A. Puškino muziejaus autentiškose erdvėse eksponuojama paroda „Juvelyrika iš plaukų: [ne]pamiršta tradicija ir prasmė“: menininkės Linos Krasnovaitės-Siparienės autoriniai papuošalai iš plaukų, su 1863–1864 m. sukilimu susiję artefaktai iš Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Šiaulių „Aušros“ muziejaus, taip pat iš asmeninės parodos organizatorių kolekcijos.