Kviečiame į parodą „Atgimusios ikonos“


2021 12 27
Gruodžio 30 d. 18 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių namų-muziejaus galerijoje (Pilies g. 40, Vilnius) vyks parodos „Atgimusios ikonos“ atidarymas, kurioje bus pristatomi kilpinėlių nėriniai – jų praeitis ir dabartis. Nuoširdžiai kviečiame!Bus eksponuojami tradiciniai šeivutės nėriniai: autentiški XIX–XX a. pr. šeivutės nėriniai bei artefaktai iš asmeninės kolekcijos, XX a. pradžioje Pažaislio vienuolyno sesers Eufrozinos nunerti kilpinėliai, dabartinių šeivutės nėrinių meistrių Lilijos Simonavičiūtės, Virginijos Pusvaškienės ir Linos Krasnovaitės-Siparienės sukurti darbai.

Parodoje bus pristatyti įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Atgimusios ikonos“ sukurti kūriniai – senovinės ikonos kilpinėlių nėrinių aptaisais. Ikonos šiam projektui pasirinktos ne bet kokios – be aptaisų, „nurengtos“, jau praradusios savo vientisumą ir dalį meninės vertės. Naujam gyvenimui jos prikeltos būtent kilpinėlių nėrinių aptaisais. Beje, ikonos įvaizdis čia nėra vienaplanis. Tai ne tik tikrosios ikonos, bet ir patys kilpinėliai – kaip iš užmaršties žadinamas mūsų beprarandamas paveldas... Šį projektą planuojama tęsti – sukurti didelę tokių ikonų kolekciją, siekiant atskleisti kilpinėlių nėrinių grožį, įvairovę bei pritaikymo galimybes.

Paroda Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje veiks iki sausio 23 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus darbo laiką galite rasti čia.

Kviečiame apsilankyti, susipažinti su unikaliais kilpinėlių nėriniais bei senaisiais artefaktais. Galbūt jie įkvėps paimti į rankas šeivutę ir patiems išbandyti tą mistiškąjį kilpinėlių mazgelį?.. :)

Parodos organizatoriai: „Filigrania“, teatras „Arbatvakariai“, Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus.

Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.