Kviečiame į renginį „Gėlių kalba“


2021 09 06
Nepažįstamas, pavojingas ir kartu viliojantis pasaulis – nepatirtais reginiais, skoniais, garsais… Gaivus lazurito švytėjimas, tolimųjų jūrų ryškiaspalviai koralai, laukinių vijoklių vešli žaluma… Štai iš kur atkeliavo gėlių kalba. Kviečiame į kelionę laiku po XIX amžių, kuriame ji tiesiog klestėjo. O prasidės ji senovės Turkijoje, rožių žiedlapių kvapo persmelktais patyrimais...Pažinti gėlių reikšmes šį vakarą mums padės autentiškas mūsų krašto šaltinis – garsaus XIX a. sodininko ir botaniko Juozapo Strumilos sudarytas gėlių kalbos žodynėlis, išleistas 1834 m. Vilniuje. Šį unikalų šaltinį specialiai Jums išvertėme iš lenkų ir lotynų kalbų bei papildėme žodyne minimų augalų nuotraukomis!

Kartu su „gėlių kalba“ kviečiame atrasti ir dalelę Rytais dvelkiančios – karčiai saldžios ir netgi pavojingos – marcipano istorijos... Štai kokių vaišių paruošėme renginio dalyviams! Mūsų rankomis gaminti marcipaniniai skanėstai, su natūraliu migdolų aromatu, pateikti pagal XIX a. dvasią ir tradiciją.

Šį vakarą Jūs:
֎ Sužinosite ir patirsite spalvomis ir kvapais turtingą gėlių kalbos istoriją.
֎ Susipažinsite su plačiu istoriniu kontekstu – nuo XIX a. dvarų kultūroje ypač paplitusio susidomėjimo botanika iki senovinių darbo su herbarais technologijų, kurių sėmėmės iš XIX a. autentiškų šaltinių.
֎ Prisiliesite prie XIX a. herbarų kultūros, jos istorijos, daiktinio palikimo – jis tikrai gausus ir įkvepiantis!
֎ Gausite Juozapo Strumilos sudarytą gėlių kalbos žodynėlį, kurį bet kada vėliau galėsite atsiversti (el. formatu).
֎ Turėsite galimybę pasigaminti unikalų daiktą iš herbarų – knygos skirtuką arba kompoziciją ant šilko, vario rėmelyje. Suteiksime visas reikalingas priemones ir medžiagas. Vario rėmelis nepaprastas – jis taip pat įkvėptas istorijos, mūsų atkurtas pagal XIX a. ambrotipų (fotografijų ant stiklo) rėmelių pavyzdžius. Rėmelį taip pat galima naudoti nuotraukoms, dovanoti.
֎ Ir, žinoma, vaišinsitės!


Bilietų kainos:
֎ Dalyvavimas renginyje, vaišės, knygos skirtuko gamyba – 30 Eur.
֎ Dalyvavimas renginyje, vaišės, kompozicijos vario rėmelyje ir (pageidaujant) knygos skirtuko gamyba – 45 Eur.

Rugsėjo 29 d. 18.30 val. 
BILIETUS rasite čia.

Rugsėjo 30 d. 18.30 val.
BILIETUS rasite čia.


Renginys vyks Liepkalio g. 12-5A, Vilniuje.
Renginio partneris – teatras „Arbatvakariai“.

​Lauksime Jūsų! Vietų skaičius ribotas.
Jei kyla klausimų, skambinkite tel. 8 612 668 15.