Kviečiame į renginį „Velykos dvare“


2025 02 26
Prieš pat Šv. Velykų šventę kviečiame kartu nusikelti į XIX a. – XX a. pradžios dvarą ir pamėginti pajusti, ką gi reiškė Velykų šventė tuomet, kai žmogus dar gyveno gamtos ritmu...  Juk tai – bene didžiausia metų šventė, žyminti tikrąjį, jau fiziškai juntamą naują gyvybinį ciklą. Nesiliaunantis šurmulys, grandioziniai pasiruošimo darbai, begalinė ruoša virtuvėje galų gale vainikuojama palaimingo varpų gaudimo...




                                                        


„Vėl žiūriu į tą šventinį stalą, bet jis visiškai kitoks negu sidabriškai baltas Kalėdų stalas – šviesus ir spalvingas. Pro langą veržiasi pavasario saulė, kvepia kartenės ir rausvi hiacintai...“



Magdalena Komorowska, „Sugrįžimas į Žemaitiją“
 

                                                        



Kaip atrodė centrinis ir kulminacinis Velykų šventės akcentas – velykinis stalas, kaip jis puoštas, kaip buvo koduojama ateinančių metų gausa?.. Kažin kodėl į velykinius apeiginius kepinius anuomet buvo žvelgiama veik su religinga pagarba?.. Būtinas senojo velykinio stalo atributas – velykinės bobos. Jų kepimas buvo nemenkas iššūkis net ir patyrusioms šeimininkėms... Šį vakarą kviečiame kartu panirti į apeiginių velykinių kepinių istoriją, pabandyti atkoduoti jau užmarštin nugrimzdusias prasmes...

Ne tik kalbėsime, būtinai ir skanausime velykinių bobų bei mozūrų! Tikėkimės, kad bobos nesuzmeks, ir būtinai jomis pavaišinsime! O mozūrus ragausite iškeptus pagal Neli Rubinštein, garsaus pianisto Artūro Rubinšteino žmonos, Ilguvos dvaro šeimininkės, autentišką receptą. 

Per kūrybines dirbtuves, jei tik bus noro, galėsite išmokti marginti velykinius kiaušinius vašku, senoviniu, pas mus jau išnykusiu būdu – PILTUVĖLIU! Marginimas piltuvėliu iki šiol Lietuvoje beveik nežinomas ir dažnai klaidingai tapatinamas su skutinėjimu. Turėsite galimybę įsigyti visų priemonių, reikalingų marginti šiuo būdu, o taip pat išmėginti ir įprastesnį marginimo vašku būdą, naudojant vinutę.

Tikimės, kad naujai atgimęs žinojimas įkvėps ir mus praturtinti savo Šv. Velykų šventę pamirštais skoniais, prasmių atspalviais ir [ne]išnykusiais praeities gelmių aidais...

                                                        
                                                        
 
LAIKAS: nuo 18.30 iki 21:00 val. (ar ilgiau, tai priklausys nuo Jūsų kūrybinio įkvėpimo per dirbtuves). Durys atidaromos nuo 18:00 val.

Nuotraukos iš 2023 m. renginio
Nuotraukos iš 2024 m. renginio
 
Renginį galima užsakyti kaip uždarą šventinį vakarą, suderinus tinkamą datą.
Skambinti tel. 8 612 66 815 (Lina) arba rašyti el. paštu info@filigrania.lt

Renginio partneris – teatras „Arbatvakariai“.

DĖMESIO! GPS gali klaidinti! Mūsų teatras yra 5 aukštų name šalia Vilniaus LFF futbolo stadiono (Stadiono g. 2), kitoje gatvės pusėje. Jei nerandate, kaip atvykti, ar vėluojate, skambinkite DAR PRIEŠ PRASIDEDANT RENGINIUI telefonu +370 612 66 815. Ačiū!


Teisingos koordinatės šiame žemėlapyje:
(spustelėkite žemėlapį, kad patektumėte į „Google Maps“ su teisingai įvestu adresu)



Bilietai nekeičiami ir negrąžinami, išskyrus atvejus, kai renginys neįvyksta arba perkeliamas dėl organizatoriaus kaltės.

Labai lauksime Jūsų!